+421 905 448 335


ubytovanie

Hľadáte priestranné ubytovanie v okolí Liptovského Mikuláša? Na stránke ubytovanienaslovensku.eu ste na tom správnom mieste! Žiar ubytovanie je vašou vstupnou bránou do Západných Tatier, kde vám horská chata Žiarska dolina umožní zažiť nezabudnuteľný pobyt v lone prírody.
Popis ubytovania

Vlastná vínna pivnica a jazerom s rybami

Horská chata Žiaranka sa nachádza na Liptove, v horskej oblasti malebnej Žiarskej doliny pod Západnými Tatrami, neďaleko obce Žiar. Ak hľadáte miesto na dokonalý odpočinok, v náručí nádherných hôr, s výhľadom na Nízke Tatry a Chočské vrchy, pri zurčiacom potoku, ste na správnom mieste.

Turisticky atraktívna Žiarska dolina je ideálnou voľbou pre milovníkov prírody. Jedna z mnohých turistických trás, vhodná aj pre tých menej zdatných, Vás zavedie až k Žiarskej chate. Cestu sem môžete zdolať aj na bicykloch, prípadne kolobežkách, s ktorými je cesta naspäť veľkou zábavou. V blízkom okresnom meste Liptovský Mikuláš na Vás čakajú mnohé kultúrne a historické pamiatky, ale aj reštaurácie, vďaka ktorým si oddýchnete od varenia. V každom ročnom období si zaplávate v bazénoch kúpaliska Termal raj – Liptovský Ján alebo v Aquaparku Tatralandia. V zime si zalyžujete v len na skok vzdialenom lyžiarskom stredisku Skicentrum Žiar – Dolinky. Pár minút cesty autom Vás delí od lyžiarskeho strediska Ski centrum Opalisko – Závažná Poruba a Jasná – Nízke Tatry.

Horská chata Žiaranka ponúka celoročne možnosť ubytovania pre 15 osôb. Prízemie chaty je tvorené útulne zariadenou spoločenskou miestnosťou s barovým pultom, krbom, pohodlnou sedačkou, televízorom so satelitným príjmom, CD/DVD prehrávačom, videom, rádiom a spoločenskými hrami. Spoločný obed si pripravíte v plne vybavenej kuchyni s keramickou doskou s elektrickou rúrou, mikrovlnnou rúrou, rýchlovarnou kanvicou, kávovarom, hriankovačom, toasterom, mikrovlnnou rúrou, umývačkou riadu a chladničkou s mrazničkou. Na prízemí nájdete aj kúpeľňu so sprchovacím kútom, dvomi toaletami, práčkou a žehličkou.

Na prvom poschodí si môžete vybrať z piatich spální - jednou 2-lôžkovou, tromi 3-lôžkovými a jednou 4-lôžkovou spálňou. V každej spálni sa nachádza manželská posteľ, príslušný počet lôžok a chladnička s mrazničkou. Najväčšia je dovybavená navyše poschodovou posteľou. Samozrejmosťou sú dve kúpeľne, zakaždým so sprchovacím kútom, spoločné pre všetky spálne. V jednej z nich sa nachádzajú aj tri toalety a v druhej jedna toaleta. Z chodby na tomto poschodí máte prístup na priestranný balkón s vonkajším posedením. V prípade potreby Vám radi pripravíme detskú postieľku. V celej chate je zabezpečené bezplatné WiFi pripojenie na internet. V pivnici objektu na Vás čaká vínna miestnosť s bohatou ponukou kvalitných vín na ochutnávku.

Na priestrannej záhrade si posedíte na terase s vonkajším posedením, záhradnej hojdačke či v altánku. Grilované, opekané pochúťky či guláš si pripravíte vo vonkajšom krbe, na grile, ohnisku a v kotlíku. Tí najmenší si medzi hrami oddýchnu na detskej hojdačke. Záujemcom zapožičiame bicykle, kolobežky a štvorkolky. V areáli sa nachádza aj jazierko so pstruhmi a možnosťou rybolovu.

Svoje autá si zaparkujete priamo pri objekte. Lyže, bicykle a iné športové potreby si odložíte v miestnosti, ktorá je na to určená. Či už ste rodinka s deťmi alebo skupina priateľov, veríme, že si od nás odnesiete mnoho nezabudnuteľných zážitkov. Tešíme sa na Vás v Horskej chate Žiaranka!

Ak sa Vám páči naše komfortné  ubytovanie v Žiari, prečítajte si viac o Horskej chate Žiaranka aj na stránke: chaty Liptov. Aj ubytovací portál www.MegaUbytovanie.sk Vám odporúča Horskú chatu Žiaranka!


Description of Accommodations


Own wine cellar and with fish pool

Mountain Cottage Žiaranka is found on Liptov, in mountainous region of picturesque Žiar Valley, under the western Tatras mountains. If you looking for a place for rest, in the embrace of beautiful mountains, with the view on the Lower Tatras and Choč Mountains, near the sound creek, you found it.

Touristy attractive Žiar Valley is ideal choice for lovers of nature. One of many touristic paths, suited also for those less daring, will lead you to the Žiar Cottage Restaurant. This path you can also chose to take on bicycles or scooters, with which the way back is a great fun. In nearby municipality city Liptovský Mikuláš, you can find many cultural and historic monuments, but also restaurants, thanks to which you can take a break from coocking. During any of the year’s seasons you can go swimming in the waters of baths Termal raj – Liptovský Ján or in the famous Aquapark Tatralandia. During winter you go skiing in nearby Ski Center Žiar – Dolinka. Also few minutes of drive can take you to the Ski centers – Opalisko – Závažná Poruba and Jasná – Lower Tatras.

 Mountain Cottage Žiaranka offers accomodation for 15 persons during all year. The ground floor of the cottage is formed cozy common room with bar, chimey , couch and tv with satelite connection and CD/DVD player, and board games. Lanuch you can prepare in fully equiped kitchen with ceramic plate, with electric oven and micro oven and fridge. On the ground floor you also find bathroom with shower corner and two toalets, washmachine and iron.

 On the first floor you can choose from amongst the five bedrooms – one 2-bed room, three 3-bed and one 4-bed room. In each bedroom is found marriage bed, relevant number of beds and fridge. The biggest bedroom also has bunk bed. There are also two bathrooms, with the shower corners, common for all bedrooms. In one bathroom are three toilets; in the other are another two toilets. From the hallway on the upper floor, you also have access to the spacey balcony with outdoor seating. In case you require, we can also prepare child’s bed. In all of cottage is accessible free Wi-Fi connected on internet. In cellar you can find wine room with rich selection of high quality wines for taste.

You can sit in the outside garden, on the terrace, garden swing or arbor. In the fireplace, outside chimney or grill you can prepare grilled and fried delicacy or goulash. The little ones can relax between games, on the child’s swing. Those interested can loan from us bicycles, scooters or quad. In the area is also pond with trouts for fishing.

You can park your cars right outside the cottage. You can store your skis, bicycles or other sport equipment in specific storage room. Whether you are a family with children or a party of friends, we believe you will take from us many unforgettable experiences. We are looking forward to welcome you in Mountain Cottage Žiaranka!

If you like our comfortable accommodations in Žiar. You can read more about Mountain Cottage Žiaranka also on page: Cottages in Liptov. Also accomodation portal www.MegaUbytovanie.sk is recomanding you Mountain Cottage Žiaranka!